foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Stredná odborná škola - Szakközépiskola

Tvoje miesto je medzi nami

Viedeń 2015                    Prezentácia ŠO a UO

skola

Panorama4ok.jpg

DSCN1603Výlet do ozajstného „ RAJA “.

Za krásneho slnečného sobotňajšieho počasia dňa 16.04.2016 sa znova skupinka nadšencov turistiky z našej školy zúčastnila pešej túry do Slovenského raja. V skorých raňajších hodinách sme sa presunuli autobusom spred gymnázia na východ našej krajiny. Cestou sme mali možnosť pokochať sa nedotknutou krásou našich hôr – prechodom cez Muránsku planinu a hrdo sa vztýčiacu Kráľovu hoľu s ešte zasneženými kopcami.

Cieľom nášho cestovania boli Hrabušice, kde sme si na Podlesku, v údolí Bielej vody a v západnej časti Slovenského raja zakúpili vstupenky „ do ozajstného raja “. Po modrej značke sme sa presunuli k Prielomu Hornáda, odkiaľ sme pokračovali po stupačkách a reťazovej zábrane okolo majestátnych skál. Cestou sme tiež navštívili „ Reťazový most “ a ešte predtým sme sa zastavili pri symbolickom pamätníku tragicky zahynutých leteckých záchranárov z minulého roka. Po zelenej značke sme stúpali Kláštornou roklinou ku Kláštorisku, kde sme mali prestávku na krátke občerstvenie na tunajšej chate. Je to jediné turistické stredisko nachádzajúce sa vo vnútri Národného parku Slovenský raj vo výške 800 m n. m. Po malom občerstvení sme sa po modrej značke presúvali ponad čiastočne uzavretú roklinu Kyseľ. Kyseľ je jednou z najkrajších roklín v Slovenskom raji, no po ničivom požiari zo 17.jJúla 1976 je sprístupnená len jeho horná časť, ktorá sa delí na Vyšný, Veľký a Malý Kyseľ. Po klesaní do rokliny sme sa dostali ku odbočke žltej značky, ktorá smeruje kaňonom k Obrovskému vodopádu a vracia sa lesom a neskôr roklinou späť na rázcestie Kyseľ, kde je sútok Veľkého a Malého Kyseľa. Pokračovali sme roklinou Malého Kyseľa okolo Machovho vodopádu potokom. Po pohodlnej ceste a žltej značke sme došli k rázcestiu Pod Vtáčím hrbom a potom červenou značkou sčasti po lesnej ceste a lesom sme klesali do cieľa našej túry, znova na Podlesok.

Veľká vďaka patrí účastníkom akcie, ktorí napriek premočeným topánkam a neskorej nočnej hodine úspešne absolvovali a zvládli túto nezabudnuteľnú turistiku, ďalej organizátorom za skvele zvládnutý priebeh celej turistiky a pánovi šoférovi Patrikovi Magovi za bezpečnú prepravu. Naša najbližšia spoločná turistika bude 11. júna do Prosieckej a Kvačianskej doliny na Liptove. Takže sa teším na vás všetkých, priatelia !

Meniny:

Dnes : Sabína
Zajtra : Dobromila
27. október 2020

Virtuálna prehliadka

  

 

 

triedna kniha

Žiacka knižka

 

counter

Práve tu je 8 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Copyright © 2020 Stredná odborná škola Fiľakovo Rights Reserved.