foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Stredná odborná škola - Szakközépiskola

Tvoje miesto je medzi nami

Viedeń 2015                    Prezentácia ŠO a UO

skola

Panorama2o.jpg

turisti 1V sobotu 12. marca 2016 sa naša malá skupinka nadšencov opakovane zúčastnila na vedenej pešej túre, organizovanej Z. p. o Geopark Novohrad - Nógrád a NTIC Fiľakovo. Prvou zastávkou bola prehliadka Návštevného centra Baglyas - kö, kde sme mali možnosť prezrieť si rôzne druhy chránenej fauny a flóry, patriacich pod

územnú pôsobnosť riaditeľstva Národného parku Bükk o rozlohe 891 682 ha v župách Nógrád, Heves, resp. Borsod - Abaúj - Zemplén. Náš vedúci túry, geológ, pán Péter Prakfalvi nás potom oboznámil s históriou vzniku hradu Baglyas - kö a zásupca Geoparku Novohrad - Nógrád vo Fiľakove pán RNDr. Jozef Puntigán predstavil osobnosť Ferenca Kubínyiho, ktorého pamätná doska sa nachádza tiež na území prírodného chráneného návštevného centra. Medzinárodnými milovníkmi Geoparku Novohrad - Nógrád preplnenom autobuse sme sa presunuli do Kishartyánu, kde sme mohli obdivovať mimoriadny prírodný úkaz Köl yuk - Skalné diery, ktoré sa vytvorili pred 25 - 30 miliónmi rokov v pieskovej stene účinkom prílivu a odlivu v plytkom mori. V dobe ľadovej sa valila v širokom jarku voda rieky, ktorá mala veľké množstvo vody, bola bohatá na nános a mala silný rozrušovací účinok. Diery sa stali obydliami mníchov a zaviedli nás do niekoľko storočnej histórie zásahu človeka do prírody.
Za veľmi vydarenú akciu v príjemnej spoločnosti všetkých vekových kategórií a cezhraničnú spoluprácu sa chceme veľmi pekne poďakovať spomínaným organizátorom v zastúpení pani Zuzany Páleníkovej a pána RNDr. Jozefa Puntigána a osobitne vedúcemu túry pánovi Péterovi Prakfalvimu z Maďarska. Tešíme sa už teraz na našu najbližšiu spoločnú akciu a stretnutie s vami !

Meniny:

Dnes : Sabína
Zajtra : Dobromila
27. október 2020

Virtuálna prehliadka

  

 

 

triedna kniha

Žiacka knižka

 

counter

Práve tu je 3 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Copyright © 2020 Stredná odborná škola Fiľakovo Rights Reserved.