foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Stredná odborná škola - Szakközépiskola

Tvoje miesto je medzi nami

Viedeń 2015                    Prezentácia ŠO a UO

skola

Panorama4ok.jpg

bdpst

 

Niektorým našim študentom sa znova naskytla možnosť zúčastniť sa medzinárodného vzdelávacieho programu Erasmus +, tentoraz ich destináciou bolo hlavné mesto Maďarska, Budapešť. Dňa 30.1.2016 sme úspešne dorazili do uzimenej maďarskej metropoly a ubytovali sa   v blízkosti Déli Pályaudvar.

Trinásti študenti boli opäť rozdelení na pracoviská podľa štúdijných odborov a navyše tentokrát pribudli k stolárom a automechanikom aj elektrotechnici a programátori CNC strojov, ktorí počas pracovných dní pôsobili v firmách: Unit – B FAIPARI, Szabó Team Motorsport, ElektroMont a Radar – Tronic.

Počas voľných dní sme si spoločne prehliadli mesto a jeho hlavné turistické atrakcie akými sú napríklad budova Parlamentu (Országház), Rybárska bašta (Halászbástya), Mátyášov kostol (Mátyás Templom),Mement Park a Námestie Hrdinov (Hősok tere). V rámci nášho kultúrneho programu sme navštívili Hradný palác (Budavári palota) na vrchu Buda, ktorého súčasťou je aj Maďarské národné múzeum (Magyar Nemzeti Múzeum), kde sme nahliadli do histórie maďarského národa. Asi najsilnejší dojem v nás určite zanechal pobyt v Dome zločinu (Terror Háza), múzeu, ktoré sa zameriava na zločiny maďarských fašistických a komunistických režimov a taktiež na povstanie z roku 1956.

Veríme, že táto trojtýždňová zahraničná odborná stáž obohatila nielen ich teoretické vedomosti ale hlavne praktické zručnosti, ktoré našim žiakom pomôžu v budúcnosti pri budovaní ich profesionálnej kariéry.

Meniny:

Dnes : Sabína
Zajtra : Dobromila
27. október 2020

Virtuálna prehliadka

  

 

 

triedna kniha

Žiacka knižka

 

counter

Práve tu je 13 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Copyright © 2020 Stredná odborná škola Fiľakovo Rights Reserved.