foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Stredná odborná škola - Szakközépiskola

Tvoje miesto je medzi nami

Viedeń 2015                    Prezentácia ŠO a UO

skola

Panorama2o.jpg

den zemeUž tradične si 22.apríla pripomíname Deň Zeme. Bolo to totiž práve 22.apríla v roku 1970, keď ekológovia v USA, ovplyvnení fotografickými snímkami z kozmu vyzvali ku spoločnému celosvetovému úsiliu za ochranu Zeme.


Do roku 1990 venovali pozornosť Dňu Zeme predovšetkým na americkom kontinente. Skutočne svetovým sa stal od roku 1990, kedy začalo pôsobiť Medzinárodné ústredie DŇA ZEME so sídlom v Stanforde (Kalifornia, USA). V tomto roku sa pri príležitosti Dňa Zeme aktivizovalo viac ako 200 miliónov ľudí v 140 štátoch sveta, vrátane vtedajšej ČSFR.
Jeho cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch poskytované Zemou. Jej zdroje nie sú nevyčerpateľné, preto sa treba venovať otázkam životného prostredia a chrániť jej poklady pre budúce generácie ľudí a ostatných tvorov žijúcich na Zemi.
K tejto aktivite sa pripojila aj SOŠ Fiľakovo a 16. apríla zorganizovala pre svojich žiakov Deň Zeme. Časť študentov upratovala a skrášľovala areál školy, časť zbierala odpad pozdĺž Kalinčiakovej ulice a cesty k mestskej čističke odpadových vôd.

fotky

Meniny:

Dnes : Klára
Zajtra : Simona a Šimon
29. október 2020

Virtuálna prehliadka

  

 

 

triedna kniha

Žiacka knižka

 

counter

Práve tu je 4 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Copyright © 2020 Stredná odborná škola Fiľakovo Rights Reserved.